Acțiunea are loc în sala Nicolae Iorga a Instituției Prefectului, unde sunt premiați cei mai buni sportivi ai anului 2015. Iată mai jos cine sunt:

1.    HULPAN SORINA haltere  
–   participare la Campionatul Mondial de Seniori;
–  1loc 4 si 2 locuri 5 la Campionatul Mondial de Juniori;
–  2 medalii aur  si 1 medalie argint la Campionatul European de Juniori I;
–  2 medalii aur Cupa Romaniei Seniori si Tineret.

2.    CONSTANTIN NICOLETA haltere
–    2 locuri 4 si 1 loc 5 la Campionatul Mondial de Juniori II;
–    1 medalie bronz si 2 locuri 4 la Campionatul European de Juniori II;
–    8 medalii aur si 1 medalie bronz la Campionatele Nationale de Tineret, Juniori I si Juniori II;
–    1 medalie aur Cupa Romaniei Tineret.

3.    POPOVICI ALINA haltere
–    1 medalie bronz  si 1 loc 5 la Campionatul Mondial de Juniori II;
–   2 medalii aur si 1 medalie argint la Campionatul Europen de Cadeti;
–    3 medalii aur, 1 medalie argint si 2 medalii bronz la  Campionatele Nationale de  Juniori I si Juniori II;
–    1 medalie aur Cupa Romaniei Seniori.

4.    HEGHES MADALINA  canotaj
–    1 loc 4 in barca de 8+1 la Campionatul Mondial de Juniori I;
–    1 medalie aur in barca de 8+1 la Campionatul European de Juniori I;
–    2 medalii aur, 1 medalie argint si 1 medalie bronz la Campionatele Nationale de Viteza, Fond si Ergometru.

5.    OLARU RALUCA  haltere
–    3 medalii aur  la Campionatul Europen de Cadeti;
–    3 medalii aur, 2medalii argint si 2 medalii bronz la Campionatele Nationale de Tineret, Juniori I si Juniori II;
–    1 medalie de aur si 1 medalie argint la Cupa Romaniei  Tineret si Juniori I.

6.    BASANCIUC MONICA canotaj
– 1 medalie aur in barca de 8+1 la Campionatul European de Juniori I;
–  2 medalii aur, 1 medalie argint si 1 medalie bronz la Campionatele Nationale de Viteza, Fond si Ergometru.

7.    IONITA BIANCA haltere
–    2 medalii argint argint si 1 medalie bronz la Campionatul European de Tineret;
–    1 medalie aur si 1 medalie argint Cupa Romaniei Seniori si Tineret.

8.    HEGHIS LOREDANA  haltere
–    2 medalii bronz si 1 loc 5 la Campionatul European de Tineret;
–    3 medalii aur la Campionatul National de Tineret;
–    2 medalii aur la Cupa Romaniei Seniori si Tineret.

9.    COORDUNEANU ALEXANDRA haltere
–    1 medalie argint si 2 medalii bronz la Campionatul Europen de Cadeti;
–    1 medalie aur si 8 argint la Campionatele Nationale de Tineret, Juniori I si Juniori II;
–    1 medalie aur, 1 medalie argint si 1 medalie bronz la Cupa Romaniei Seniori si Tineret si Juniori I.

10.     AGRIGOROIE MARIUS  haltere
–    2 locuri 5 si 1 loc 4 la Campionatul European de Juniori II;
–    2 medalii aur, 6 medalii argint si 2 medalii bronz la Campionatele Nationale de Seniori, Tineret, Juniori I si Juniori II;
–    2 medalii  argint si 3 bronz la Cupa Romaniei Seniori si Tineret si Juniori I.

Sursa foto + text: botosaneanul.ro